Najlepsi producenci części do wind i ich oferta

Najlepsi producenci części do wind i ich oferta

Firmy działające w branży dźwigowej są bardzo zróżnicowane. Producenci części do wind różnią się między sobą – nie tylko wielkością działalności gospodarczej czy lokalizacją geograficzną, ale także ukierunkowaniem. Gdy wpiszemy w dowolną wyszukiwarkę – “części do windy (z ang. lift components), losowo wybrana firma będzie wytwarzać napęd do windy, ale nie zajmuje się produkcją takiego elementu jak – przyciski do windy.

Warto zauważyć fakt, że choć producenci części do wind mają zupełnie odmienne profile produkcji, to efekt końcowy – komponenty i części do wind mają tego samego odbiorcę końcowego. W obecnych czasach, niezależnie od tego, czy są to obiekty komercyjne czy piętrowe budynki mieszkalne – stale rośnie zapotrzebowanie na nowe instalacje oraz modernizacje i serwisowanie istniejących już dźwigów.

 • Części do wind osobowych, części zamienne do dźwigów
 • Producenci części do wind
 • Komponenty, części do wind – producenci i ich oferta
 • Podsumowanie

Części do wind osobowych, części zamienne do dźwigów

Kategorie produktów – “Części do wind towarowych, części zamienne do dźwigów osobowych” są często łączone razem, ponieważ w ich wytwarzanie zaangażowana jest podobna wiedza specjalistyczna, a większość producentów części do urządzeń dźwigowych zajmuje się obydwoma segmentami komponentów. 

W branży dźwigowej istnieją firmy, które zajmują się wyłącznie windami towarowymi, dźwigami osobowymi, platformami dla niepełnosprawnych i innymi, wyselekcjonowanymi rodzajami dźwigów towarowych. Należy pamiętać, że obecnie większy nacisk kładzie się na bezpieczeństwo użytkowania windy. Z tego właśnie powodu, na rynku są producenci, których domena to elementy bezpieczeństwa np. chwytacze windy i ograniczniki prędkości.

Producenci części do wind 

W Polsce, w ostatnich latach pojawiło się olbrzymie zapotrzebowanie na nowe, certyfikowane części do wind. Ten fakt nie wywołuje zdziwienia, dźwig w piętrowym budynku to standardowe urządzenie, którego konserwacja i serwisowanie są ściśle określone przez wiele norm unijnych i przepisów prawnych.   

Jakie są największe firmy produkujące części do dźwigów? W tej bardzo niszowej, wyspecjalizowanej branży z kilkoma dużymi, światowymi przedsiębiorstwami i renomowanymi, europejskimi producentami – części zamienne do urządzeń dźwigowych w Polsce są zdominowane przez kilkunastu producentów. 

Komponenty, części do wind – producenci i ich oferta

Warto podkreślić, że krajowa oferta – części do windy jest bardzo kompleksowa, a dostęp do najnowszych rozwiązań w branży dźwigowej jest stale aktualizowany o wyroby najlepszych producentów. 

Na polskim rynku dostępne są części zamienne od wielu producentów. Są to między innymi firmy: 

 • Alberto Sassi – wyciągarki, ramy, hamulce, silniki, koło cierne, luzownik, szczęki hamulcowe,
 • Dynatech – chwytacze, ramię wyzwalające,
 • ETN – amortyzator/elastomer do zawiesi,
 • ILC – pompy, wyciągarki 
 • Arkel – wyświetlacze, sterownik, falowniki do dźwigów,
 • Sematic – drzwi do windy oraz napędy do nich,
 • Carlos Silva – panele do wind, 
 • Hidral – blok zaworowy, akumulator, czujnik ciśnienia,
 • Montanari – silniki,
 • Selcom – rolki i suwaki,
 • PFB – ogranicznik prędkości, wkład do suwaka.

Podsumowanie:

Na zakończenie należy zauważyć fakt, że bez wątpienia największym uczestnikiem globalnego rynku części do wind są Chiny. Ale większość firm, które zajmuje sie naprawami, konserwacją i serwisowaniem urządzeń dźwigowych w Polsce dokonuje zakup potrzebnych elementów w hurtowniach.

Hurtownia części do wind to zazwyczaj uznany dystrybutor części do platform towarowych i komponentów dźwigowych, który oferuje produkty o najwyższej jakości. 

Powrót na górę