KSW – Wszystko co musisz wiedzieć o Konfrontacji Sztuk Walki

KSW – Wszystko co musisz wiedzieć o Konfrontacji Sztuk Walki

Będąc fanem sztuk walk w Polsce, najczęściej ogląda się wydarzenia organizowane przez najpopularniejszą organizację mieszanych sztuk walki. Mowa tutaj oczywiście o KSW, czyli Konfrontacji Sztuk Walki. Choć wielu z nas przepada za tymi sportowymi wydarzeniami mającymi miejsce w krótkich odstępach czasu od siebie, to niewielu zna ciekawostki na jej temat. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to ten wpis jest dla Was!

KSW – Charakterystyka i Historia

Chcąc przybliżyć się do KSW, trzeba poznać jej historię i pochodzenie, o których nie każdy ma pojęcie. Okazuje się, że Konfrontacja Sztuk Walki powstała w roku 2004, czyli 19 lat temu! Jej założycielami są Maciej Kawulski oraz Martin Lewandowski. Pierwszy z nich jest zarówno polskim przedsiębiorcą, jak również reżyserem filmowym. Na swoim koncie ma produkcje filmowe takie jak:

  • „Jak zostałem gangsterem”,
  • „Jak pokochałam gangstera”,
  • „365 dni”,
  • „Kleks: Akademia pana Kleksa”.

Czym zajmuje się drugi ze współzałożycieli? Okazuje się, że Martin Lewandowski jest przedsiębiorcą oraz współwłaścicielem Agencji Marketingowej „My Land”. Na dodatek, w roku 2019 stał się jednym  z założycieli Stowarzyszenia MMA POLSKA. Warto nadmienić, że siedzibą KSW jest stolica Polski, Warszawa. To nie koniec ciekawostek, które koniecznie musicie znać!

Wartym wspomnienia faktem jest to, że gale KSW odbywają się w krótszych odstępach czasu od freakowych wydarzeń. W tym momencie KSW 88 karta walk jest już zapełniona, a event z numerem 85 wcale nie jest tak daleko, jak mogłoby się to wydawać. Nie czekajcie i sprawdzajcie zestawienia zawodników, które mogą was interesować. Czego jeszcze możecie się dowiedzieć na temat konfrontacji sztuk walk?

Gale KSW na Stadionie Narodowym

Z racji swojej popularności, gala KSW może odbywać się w miejscach odległych dla innych wydarzeń tego typu. Największym sukcesem w zakresie lokalizacji było dwukrotne zorganizowanie wydarzenia na PGE Narodowym. Na cześć tego miejsca, organizatorzy dodawali do nazw wydarzeń Colosseum, nawiązując do stadionu. Pierwsza taka szansa nastąpiła 27 maja 2017 roku. To właśnie wtedy odbyło się KSW 39 Colosseum.

W tamtym momencie widownia składała się aż z 57 766 osób. Co więcej, w Main Evencie całego wieczoru zmierzył się oczywiście Mamed Khalidov z Borysem Mańkowskim. Zwycięzcą był pierwszy z wymienionych. W drugim najważniejszym starciu zawalczyli Pudzian wraz z Tyberiuszem Kowalczykiem, którego w drugiej rundzie Pudzianowski pokonał przez TKO. Ostatnie Colosseum miało miejsce podczas KSW 83 3 czerwca 2023 roku.

To właśnie wtedy widownia ponownie zebrała się w kilkudziesięciotysięcznym składzie. Wszystko po to, aby kibicować zawodnikom w klatce. Podczas tego wieczoru w Main Evencie zmierzył Mamed Khalidov wraz ze Scottem Askhamem. Pierwszy z wymienionych po raz kolejny wygrał na największej arenie, jaką gala zapewniła kiedykolwiek. Nic dziwnego, gdyż jego popularność wynika przede wszystkim z wysokich umiejętności.

KSW 84 – Kiedy i gdzie oglądać?

Jak już wspominaliśmy, niebawem czeka nas kolejne wydarzenie ze świata KSW. Tym razem jest to Event o numerze 84, a całość odbędzie się już 15 lipca 2023 roku. Galę będzie można oglądać zarówno na żywo, jak i poprzez streamingi, a dokładniej Viaplay. Jeśli chodzi o lokalizację fizyczną, to KSW 84 zostanie zorganizowane w Polsat Plus Arena Gdynia.

Trudno będzie przebić ostatnie Colosseum, jednak dla organizatorów wszystko jest możliwe. Aby sprawdzić, czy podołali zadaniu, trzeba obejrzeć zbliżający się sportowy event. Już za moment sportowe emocje ogarną kolejną arena podczas głównego starcia, w którym Phil de Fries zmierzy się z Szymonem Bajorem. Niech wygra najlepszy.

Powrót na górę